Jaki namiot

Zmiana miejsca produkcji

W ostatnim Czasie wiele dużych przedsiębiorstw przeniosło fabryki z bogatych terenów do Polski, albowiem jak każdy dobrze wie, w Polsce jest dużo tańsza siła robocza, przez co przedsiębiorstwo może zredukować koszty, a w związku z tym zwiększyć zyski a w efekcie wydać je na szybszy wzrost firmy. Po kilku latach firmy są w stanie podwoić swoją produkcję, budując nowe linie z zaoszczędzonych pieniędzy. Po co wydawać 2500 euro na pracownika jak możemy mieć bardzo dobrego w Polsce za tyle samo ale złotych.

Weźmy sobie firmę, która produkuje opony, potrzebuje sporej hali pod samą produkcję jak i dodatkowo pod magazyn. Polska jest idealna, nie tylko mamy specjalne strefy ekonomiczne oraz pomoc lokalnych samorządów, np. poprzez niższe podatki, ale także nasz kraj dobrze nadaje się na centrum logistyczne, bo mieści się w samym sercu Europy i umożliwia dostęp do zróżnicowanych rodzajów transportu: transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. Po wyprodukowaniu opony mogą zostać włożone do kontenerów oraz poprzez ciężarówki lub pociągi dostarczone do portu skąd mogą zostać zabrane w każde miejsce na globie.

W sytuacji wielu produktów również z przechowywaniem w magazynach jest ogromny problem, ponieważ w sytuacji opon a również masy innych produktów oraz towarów nie można ich przetrzymywać na zewnątrz, bo poprzez zmienne warunki atmosferyczne mogą zostać zniszczone i nie nadawać się do użycia. Zbudowanie sporej hali wydaje się być dobrym rozwiązaniem ale jest niezwykle drogie. Jeśli produkt nie potrzebuje wymagających warunków (idealnie stała temperatura lub wilgotność) to dobrym rozwiązaniem są namioty, ale nie takie zwykłe ale namioty halowe, które idealnie zastępują drogą budowę prawdziwego budynku magazynowego, a mogą go odpowiednio zastąpić znacznie taniej.

Przeciętne namioty przemysłowe mają metraż w okolicach 250 m2. Każda firma produkująca a także montująca takie hale magazynowe jest w stanie na specjalne zapotrzebowanie zrobić dużo większe bądź istnieje możliwość połączenia kilku namiotów w bardzo długi zestaw, co ograniczy poruszanie się pomiędzy halami magazynowymi.

Jeśli planujesz czy też już magazynujesz swoje towary należałoby pomyśleć o tym czy chcemy obniżyć te koszty. Zdaniem wielu znanych ekonomistów a także profesorów ekonomii najbardziej męczącym kosztem dla wytwórców są właśnie koszty magazynowe, albowiem nie można zarabiać na magazynowaniu. Do części składowych tych kosztów możemy wliczyć w sytuacji tradycyjnej hali lub budynku magazynowego są np. zużycie energii na ogrzewanie, hydraulikę i remont budynków oraz wyposażenia, amortyzacja budynków, ubezpieczenie towarów oraz budynków, podatki od budynków.