Z innej beczki

Przypadek z kostką

Ostatnio rozmawiałem z rehabilitantem znanym blogerem, na temat zwichnięcia kostki jakie przytrafiło mi się podczas ostatniej podróży. Z informacji otrzymanych od niego postanowiłem napisać artykuł. Dziękuję też pracownicy tej kliniki, za szybką pomoc w poznaniu problemu.
Podczas ostrego zwichnięcia stawu skokowego oraz chronicznej niestabilności lub dla profilaktyki kostki, która podczas wzmożonego ruchu fizycznego narażona jest na kontuzję i nadwyrężenie, proponujemy stabilizator kostki AiSport. Wyprodukowany przez firmę Rehabiltant jest unikatowym sprzętem zarówno dla profesjonalnych sportowców oraz dla osób, które amatorsko rozpoczynają uprawianie sportu. Perfekcyjnie ochrania kostkę przez zastosowanie systemu stabilizacji zwanego Duplex, w którym zintegrowane poduszki zawierające komory powietrza współpracują wraz z dostosowaną anatomicznie konstrukcją stabilizator kostki.

Komory powietrza przy ruchu nogi (bieganiu, skakaniu, chodzeniu itp.) wytwarzają pulsujący i wibrujący ucisk, który nieustannie delikatnie masuję staw skokowy. Wzmacnia to naszą kostkę, pobudza krążenie, a w przypadku leczenia kontuzji likwiduję obrzęk, co znacznie zmniejsza odczuwany ból. Najważniejszą jednak funkcją stabilizatora RehSport Rehabilitant jest idealnie dopasowanie go do kończyny i zapewnienie maksymalnej ochrony przed skręcenie i zwichnięciem, na co wpływ ma także zamontowany pasek skrzyżny RehSport AREF, który stabilizuje śródstopie wraz z piszczelem. Dla znacznego ułatwienia użytkowania stabilizator kostki RehSport posiada indywidualną konstrukcję zakładania – „step-in” (palce pierwsze w tył stabilizatora) oraz automatycznie regulowaną piętę.