Z innej beczki

Naucz się polskiego w namiocie

Czy nie interesowało was w jaki sposób działają firmy międzynarodowe i ich oddziały rozsiane po całym świecie, jak wygląda organizacja takiej firmy? w jaki sposób się komunikują wewnątrz przedsiębiorstwa? jak dostosowują się do kultury danego kraju? czy można nauczyć się języka polskiego w namiocie? dlaczego w namiocie to inna sprawa 😉

Podstawową sprawą jest komunikacja, ale nie między oddziałem a centralą ale wewnątrz danego przedstawicielstwa. Przyjmijmy że przedsiębiorstwo międzynarodowe zakłada w Polsce swój nowy oddział, do prowadzenia wysyła tutaj swojego oddanego człowieka, aby zarządzał tym przedstawicielstwem w miarę podobnie jak w centrali.

Najgorszą do zniesienia barierą będzie bariera językowa, gdyż wymiana informacji w firmie jest tak samo ważna do sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa jak układ kwrionośny w organizmach. Dlatego tak ważne aby człowiek kierujący dobrze i swobodnie komunikowała się ze swoimi podwładnymi. Naturalną sprawą dla pracowników byłoby gdyby szef mówił w języku polskim, bo jest to najkorzystniejsze rozwiązanie z punktu widzenia ekonomicznego.

a o co chodziło z namiotami? sami się domyślcie 🙂