Z innej beczki

Klamki

W namiocie nie ma klamek, ale przydają się one w codziennym życiu. Inaczej mówiąc klamki drzwiowe to wbrew pozorom ważny element wystroju każdego domku i mieszkania. Parę lat temu używane były one wyłącznie do otwierania oraz zamykania drzwi, aktualnie pełnią dodatkowo funkcję estetyczną, więc decyzja jest naprawdę trudna. Poniżej przedstawiliśmy kilka najważniejszych spraw dotyczących klamek m.in. gdzie kupimy klamki. 

 

Gdzie kupimy klamki?

Klamki możemy zobaczyć w dowolnym supermarkecie z wyposażeniem wnętrz, jednak wielokrotnie jest tak że klamki z oferty są drogie czy też tylko jednej marki. A więc lepszy rozwiązaniem jest kupno w sklepie internetowym, gdzie jest masa sklepów z szeroką ofertą. Możemy wybierać, przyrównywać różne typy między różnymi producentami. W celu naszego dobrego wyboru sporo e-sklepów ma dostępne również wizualizację, jak nasza klamka będzie pasować do danych drzwi, co niezwykle ułatwia oraz pomaga w trakcie wyboru.

 

Jak dopasować klamki?

Jeżeli już trafimy na pasujące nam miejsce w którym kupimy klamki, trzeba się zdecydować na któreś z klamek. Faz selekcjonowania jest kilka oraz musimy zdecydować o kilku właściwościach naszych przyszłych klamek do drzwi. Najpierw musimy zdecydować czy klamki mają być kwadratowe czy okrągłe, kolejna rzecz to czy mają być z krótki czy z długim szyldem. Ostatnim etapem jest kolor a także materiał klamki.

 

Jakie odkucia są potrzebne?

Standardowe drzwi w do pomieszczeń wymagają zaledwie szyldu, zamka oraz samej klamki, jednak w pewnych rodzai drzwi będziemy potrzebowali więcej akcesorium. W przypadku drzwi wejściowych będziemy musieli kupić wizjer, odbój by drzwi podczas silnego wiatru nie wyrwały zawiasów i nie uderzyły w ścianę oraz przede wszystkim specjalny zamek antywłamaniowy. Tymczasem drzwi łazienkowe wymagają specjalnego zamka, którym możemy zamknąć je od wewnątrz oraz kratki lub tulei wentylacyjnej u dołu łazienkowych drzwi.