Z innej beczki

Jedziemy do Rumuni!

Rumunia pod namiotem!

 

Napisałem dużymi literami, aby wszyscy wiedzieli. Tak jedziemy do Rumuni. Będziemy tam spać pod namiotem. Wiemy wiemy, dobry namiot to podstawa. Może napiszę coś o kraju, który zwiedzimy podróżując z namiotem.

Rumunia jest jednym najciekawszych państw wschodnioeuropejskich. Podróżując po Bałkanach koniecznie trzeba odwiedzić również i ten wyjątkowy kraj. Stolicą i największym miastem w Rumunii jest Bukareszt, zaś najważniejszą rzeką – Dunaj. Podróżnicy, którzy wybierają się na eskapady w te rejony doceniają tutejsze niewątpliwe atrakcje w postaci m.in. Delty Dunaju, Wyżyny Transylwańskiej, Masywu Retezat, czy Gór Fogarskich.

Rumunia z namiotem, jako już jeden z niewielu krajów w Europie, ma możliwość pochwalić się wielowiekową tradycją, którą naprawdę warto poznać i pokochać. I właśnie po to żeby poznać tą tradycję, choć nie tylko, do Rumunii przyjeżdżają co roku miliony turystów. Polacy na szczęście mają możliwość przyjeżdżać tutaj bez żadnych wiz. Wystarczy dowód osobisty, aby znaleźć się na terenie tego fascynującego kraju i do woli cieszyć się tym co ma do zaoferowania. Wprawdzie Rumunia nie jest typowym państwem turystycznym, lecz od kiedy stała się obowiązkowym punktem na mapie wielu turystów, spora część mieszkańców postanowiła zarabiać na turystyce, tak więc jadąc do tego państwa możemy być pewni, że otrzymamy tam potrzebną opiekę i wiele udogodnień.

namiot
Namiot jaki zabierzemy do Rumuni.

Rumunia jest otwarta na turystów i różnego typu podróżników – także tych podróżujących z namiotem. Dotarcie z Polski do Rumunii nie stanowi żadnego problemu. Możemy na przykład samolotem polecieć do Bukaresztu (tutaj trzeba rozważyć odpowiedni bagaż na namiot), i to wylatując z kilku miast naszego kraju, między innymi z Warszawy, Poznania i Katowic. Nie trzeba się obawiać żadnych problemów przebywając na terenie Rumunii. To państwo całkowicie przygotowane na odwiedziny turystów. Znajduje się tutaj bardzo dużo bankomatów i kantorów, możemy więc płacić i gotówką i kartami kredytowymi za różnego rodzaju zakupy. Dobrze widziane jest zostawianie w restauracjach oraz barach napiwków, zresztą obsługa jest tak fachowa i miła, że z całą pewnością z chęcią zostawimy im jakiś napiwek. Bardzo chętnie przyjmują je kelnerzy, kierowcy taksówek, a także osoby należące do obsługi hotelowej.